Pierścienie erekcyjne na penisa to nieduże akcesoria erotyczne, które mogą bardzo skutecznie zwiększyć przyjemność z seksu. Chociaż nosi je mężczyzna, to skutek ich działania odczuwa również partnerka, dlatego też są to jedne z najpopularniejszych sex zabawek dla par. Spróbujemy przedstawić ich zalety, wady, a także podpowiedzieć, jaki pierścień erekcyjny wybrać, by mieć z niego jak najwięcej przyjemności.
Co to jest pierścień erekcyjny? Jak go używać?
Na początek trochę teorii. Pierścień erekcyjny jest to gadżet erotyczny zakładany na penisa, a czasem również na jądra, którego celem jest zwiększenie siły i trwania wzwodu. Ma on, zgodnie z nazwą, formę pierścienia otaczającego fragment członka. Czasem spotykany jest też pod nazwą ring na penisa (z angielskiego: pierścień).
Działanie pierścienia erekcyjnego jest mechaniczne. Jak zapewne wiecie, w czasie wzwodu krew mocniej i gwałtowniej napływa do członka, staje się on nabrzmiały, zyskuje na wielkości. Pierścień na penisa działa jak obręcz, zaciskając się na naczyniach krwionośnych. Powoduje to, że krew wolniej odpływa z członka, a więc erekcja jest jeszcze mocniejsza niż zwykle, może dłużej się utrzymać. (uwaga – jeśli erekcji nie ma, to sam pierścień nie pomoże. On ją tylko usztywnia. Ale wtedy z kolei pomóc może inne akcesorium, czyli pompka erekcyjna)
Dodatkowo pierścień na penisa ma również działanie, nazwijmy to tak, estetyczne. Większy wzwód wygląda po prostu bardziej imponująco i męsko. Na pewno mile łechcze to męskie ego, ale i dla kobiecego oka widok jest przyjemny i zachęcający.
Czy pierścień erekcyjny jest remedium na problemy z erekcją? Nie do końca. Zaburzenia erekcji dotykają bardzo wielu mężczyzn, postępując wraz z wiekiem. Najczęściej już po 40. roku życia problem staje się dość typowy, a nie incydentalny, jak u młodszych mężczyzn. Powodów problemu z erekcją może być bardzo wiele, niektóre wymagają leczenia specjalistycznego, część po prostu odpoczynku a jeszcze inne znikają, gdy prowadzicie bardziej urozmaicone życie erotyczne. Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu Sprawdzone sposoby na opóźnienie wytrysku.
Pierścień na penisa w pewnych przypadkach może być sposobem na zmniejszenie uciążliwości, jaką są zaburzenia erekcji – i to bardzo skutecznym. Wtedy, kiedy wzwód się pojawia, ale nie bardzo mu się z tym spieszy, albo dość szybko postanawia się ulotnić. Taki penis, objęty pierścieniem erekcyjnym, może pokazać się w pełnej krasie i baraszkować jak za młodu.
Rodzaje pierścieni na penisa
Podobno pierwsze pierścienie erekcyjne były znane już przed wiekami. Na pewno jednak nie oferowały tak dużych możliwości, jak ma to miejsce obecnie. W tej chwili w zasadzie każdy mężczyzna jest w stanie dobrać odpowiedni dla siebie pierścień erekcyjny na penisa. Od modeli prostych, których obsługa trwa dosłownie sekundę, po rozbudowane pierścienie erekcyjny ze sterowaniem przez aplikację.
W zależności od wybranego kryterium, pierścienie erekcyjne możemy podzielić na kilka rodzajów:
Rozciągliwe pierścienie na penisa
To najpowszechniejszy ich typ. Zgodnie z nazwą wykonane są z materiału elastycznego, który można bez problemu rozciągnąć przy zakładaniu. Najbardziej polecanym materiałem używanym w rozciągliwych pierścieniach erekcyjnych jest silikon – zresztą w większości akcesoriów erotycznych sprawdza się on znakomicie. Praktycznie nie ma wad. Jest elastyczny, przyjemny i naturalny w dotyku. Jest także nieporowaty, czyli jego powierzchnia jest gładziutka, ciężko przyjmująca zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu.
Pierścienie silikonowe na penisa mają tylko jedną wadę – nie można ich używać z wodnymi środkami nawilżającymi. Poza tym – same plusy. W dodatku pasują na praktycznie każdy rozmiar penisa (pomijając te o niedużej lub ponadprzeciętnej średnicy). Nie trzeba się zastanawiać, czy na pewno będzie dobry – bo będzie.
Mniej popularne materiały to przeróżne tworzywa żelowe i termoplastyczne. Ich zaletą jest niższa cena niż w przypadku pierścieni silikonowych. Są jednak mniej higieniczne, a także mniej wytrzymałe. Silikonowy pierścień erekcyjny opinie zbiera dużo lepsze i właśnie taki sugerujemy wam zakupić.
Regulowane penis ringi
Czasem spotkać można je pod nazwą lasso na penisa, bo faktycznie trochę je przypominają. Taki regulowany zacisk na penisa również zazwyczaj wykonany jest z silikonu, ale przypomina nie tyle obrączkę, ile sznurek. Te modele nie są już rozciągliwe, co może być zaletą albo wadą, w zależności od tego, co lubicie. Siłę nacisku regulowanego pierścienia na penisa można dobrać dokładniej wedle własnych preferencji, niż w przypadku klasycznych rozciągliwych ringów. Z drugiej strony patrząc, są cieńsze, więc mogą się bardziej wrzynać w ciało. Kwestia gustu jednym słowem.
Nierozciągliwe pierścienie na penisa
Taki pierścień erekcyjny opinie zbiera dwojakie. Zdaniem wielu mężczyzn jest najprzyjemniejszy w noszeniu, najładniej się prezentuje i daje najlepszy efekt. Jest jednak najbardziej problematyczny w obsłudze. Wybrać pierścień erekcyjny tego typu też jest trudniej. Aby to zrobić, trzeba posłużyć się kawałkiem sznurka lub taśmy krawieckiej i zmierzyć obwód penisa w zwodzie. Najlepiej przy kilku okazjach, by mieć jak najbardziej wiarygodny wynik. Dzieląc obwód penisa przez π, czyli 3,14, uzyskujemy jego średnicę. Następnie trzeba znaleźć model, który będzie miał właśnie taką średnicę, lub jak najbardziej zbliżoną.
Nierozciągliwie ringi dostępne są w rozmaitych rozmiarach, jednak nie każdy mężczyzna będzie w stanie znaleźć ten idealny dla siebie – to niestety ich wada.
Tego typu obrączka na penisa wykonana może być z kilku podstawowych materiałów. Najpowszechniejsze są metalowe pierścienie na penisa, dostępne w różnej szerokości, z których niektóre faktycznie wyglądają na członku jak obrączka. Jeśli dodatkowo są zdobione, satynowane, mają wzorki czy nawet kryształki, to dają faktycznie ciekawy efekt wizualny.
Mogą być także wykonane z silikonu (nierozciągliwego oczywiście) – te będą lżejsze i delikatniejsze w dotyku.
Stymulujące i wibrujące pierścienie na penisa
Takiego rodzaju ringi wyposażone są w przeróżne udogodnienia, które w czasie penetracji będą pobudzać kobietę. W najprostszej wersji są to przeróżne wypustki, zgrubienia, wystające języczki. Bardziej rozbudowane mają także silniczek lub ewentualnie można w nie włożyć mini wibrator.
Kiedy podczas penetracji mężczyzna wchodzi w kobietę, to taki pierścień jednocześnie ociera się czy naciska na klitoris. Wibracje działają podobnie jak w przypadku masażera łechtaczki, czyli bardzo miło ją pobudzają, pieszczą i stymulują (więcej o tych akcesoriach dowiedzie się we wpisie Pokochaj masażer i wibrator łechtaczkowy).
Wibrujące pierścienie erekcyjne mogą być sterowane za pomocą przycisku umieszczonego na jego powierzchni albo bezprzewodowo, pilotem lub aplikacją na telefon. Taki sposób kontroli jest wygodniejszy dla kobiety, bo to ona można dyktować tempo i siłę wibracji.
Decydując się na zakup wibrującego pierścienia na penisa, warto zwrócić uwagę na modele ładowane, które mają większą siłę pracy niż zasilane bateriami. Są też droższe, ale wedle opinii użytkowników uzyskane wrażenia są warte trochę wyższej ceny.
Jak założyć pierścień na penisa?
Najczęstszym wyborem są modele rozciągliwe, których używanie jest wyjątkowo proste. Można nosić je w trzech pozycjach:
- na podstawie penisa, najbardziej klasycznie. Ucisk na ciała jamiste i naczynia krwionośne powoduje zwiększenie siły erekcji, czyli spełnia swoje podstawowe zadanie.
- Obejmując jednocześnie podstawę penisa i jądra. W tej pozycji ucisk na członku jest trochę mniejszy, ale za to uciskane są także jądra, co daje stymulujący efekt i według opinii mężczyzn może powodować także mocniejszy i głębszy orgazm. Dodatkowo moszna wysuwana jest lekko do przodu, więc podczas penetracji jest lepiej pobudzana.
- Wyłącznie na jądrach. Pierścień na jądra nie ma to tak dużego przełożenia na siłę erekcji, jak we wcześniejszych wersjach, ale nie jest dla niej bez znaczenia. Ściśnięcie jąder może także zwiększyć siłę wytrysku i orgazmu.
Często pierścienie erekcyjne sprzedawane są w zestawach albo składają się z dwóch pętli. Właśnie po to, by móc jednocześnie pobudzić i objąć penisa i jądra.
Przed założeniem pierścienia erekcyjnego można posmarować go środkiem nawilżającym, co sprawi, że czynność ta będzie wygodniejsza. Rozciągliwy pierścień erekcyjny może być założony zarówno na członka w pełnej krasie, jak i na dopiero budzącego się do życia.
Regulowane pierścienie erekcyjne zakłada się dopiero po uzyskaniu wzwodu, natomiast stalowe pierścienie na penisa – odwrotnie. Czyli zanim wystąpi wzwód, a posiłkowanie się środkiem poślizgowym jest już mocno wskazane. Jeśli stalowy pierścień ma obejmować także jądra, to te przekłada się najpierw, po jednym.
Warto pamiętać, że ringi nierozciągliwe źle współpracują z prezerwatywami. Mogą prowadzić do ich naderwania, a konsekwencji pęknięcia czy zsunięcia się.
Założenie i noszenie pierścienia erekcyjnego jest dużo łatwiejsze, jeśli mężczyzna trzyma swój busz pod kontrolą. Skrócenie owłosienia lub jego depilacja ochronią przed dostaniem się włosków pod pierścień i ciągnięcia za nie, co nie należy do miłych przeżyć.
Jak używać pierścienia erekcyjnego?
Noszenie ringu na członku jest objęte pewnymi zaleceniami, które warto mieć w pamięci.
W przypadku modeli nierozciągliwych konieczne jest staranne dobranie rozmiaru, bo zbyt mocny ucisk jest niebezpieczny dla zdrowia, a taki pierścień może być ciężko zdjąć błyskawicznie.
Elastyczne pierścienie pozbawione są tej wady, w razie uczucia dyskomfortu ich zdjęcie trwa przysłowiową sekundę.
Czas noszenia pierścienia na penisie też powinien podlegać kontroli. Zazwyczaj zaleca się, żeby pierścienia erekcyjnego nie używać dłużej niż około kwadrans, przed każdym założeniem robiąc przynajmniej godzinę przerwy. To zalecenie dość ogólne, bo nie każdy pierścień ma taką samą siłę nacisku na naczynia krwionośne, bezpieczniej jest jednak trzymać się go.
Bezpośrednio po użyciu pierścień obowiązkowo należy ściągnąć, by na przykład nie uciąć sobie w nim drzemki i w ten sposób nieświadomie nie przekroczyć zalecanego czasu używania.
Ring erekcyjny – skutki uboczne
Używanie pierścienia erekcyjnego zgodnie z zaleceniami raczej nie powoduje skutków ubocznych. Główną zasadą jest tu umiar w noszeniu pierścienia, ponieważ długotrwały ucisk na żyły może spowodować niedokrwienie penisa czy nawet uszkodzić naczynia krwionośne.
Źle dobrany pierścień, czyli zbyt mocno uciskający, może powodować bolesność. Z tego też powodu rozciągliwe pierścienie silikonowe są bardziej polecane niż ich stalowe odpowiedniki.
Jeśli pojawią się jakiekolwiek niedogodności, wystąpi obrzęk, sinienie, albo po prostu dyskomfort, należy jak najszybciej zdjąć pierścień.
Pierścień erekcyjny – zalety
To bardzo uniwersalne i skuteczne akcesoria erotyczne. Zwiększenie siły erekcji albo łatwiejsze jej wywołanie jest efektem nie do przecenienia. Pozwala na prowadzenie bogatszego życia erotycznego, bywa też sposobem, by w ogóle doszło do satysfakcjonującego obie strony seksu (sprawdźcie też inne metody Jak opóźnić wytrysk).
Wibrujące pierścienie erekcyjne dostarczają kobiecie dodatkowej stymulacji, ułatwiając jej osiągniecie orgazmu i zwiększając samą przyjemność z seksu. Według badań dla większości kobiet najpewniejszym sposobem na orgazm jest stymulacja łechtaczkowa lub łechtaczkowo – waginalna, a taka właśnie jest możliwa, jeśli wybierzecie odpowiedni pierścień erekcyjny.
Może nie zlikwidują całkowicie problemów z uzyskaniem erekcji, ale mogą bardzo sprawnie je minimalizować, co przecież przekłada się nie tylko na przyjemność, ale też na pewność siebie, satysfakcję ze związku. Mężczyznom niemającym problemów ze stanięciem na baczność pozwolą zaś uzyskać większą twardość i bardziej imponujący wygląd.
Czy więc warto używać pierścieni erekcyjnych? Jak najbardziej tak.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem Budowa i rodzaje penisów.